Skip to content
  • Eesti
0
Ostukorv on tühi. Sisene poodi.
Menu
Menu
0
Ostukorv on tühi. Sisene poodi.
  • Eesti

Õige särgi valimine pole kosmoseteadus: Tiimiriided teevad selle lihtsamast lihtsaks

Iga liikuja – jooksja, käija või kepikõndija – on tõenäoliselt mõelnud, milline on hea särk aktiivset higistamist tähendavateks tegevusteks. Aeg, mil kasutati puuvillaseid riideid, on ammu möödas, sest see materjal kogub niiskuse endasse nagu käsn, millega kaasneb märkimisväärne ebamugavustunne. Kui kala-vees-tundele lisada suur risk külmetuda, ei ole õiget valikut keeruline teha: hankida tasub tehnilisest kangast spetsiaalne aktiivseks tegevuseks mõeldud särk.

Siiski tasub kaupluses ringi vaadates või agentuurist tiimile tellimust tehes valvas olla, sest särgil ja särgil võib olla väga suur vahe. Oluline kriteerium on hindki, sest 10 euroga tiimi erikujundusega – tavaliselt piiratud võimalustega: logo ja kirjadega – pakutav särk ei anna sageli tehnilise ja mugava särgi mõõtu välja ja peagi ollakse uue särgi otsinguil.

Tasemel T-särk on iga liikuja võtmeelement, sest õige valik muudab harrastamise ja võistlemise mugavaks. Kuna turul on märkimisväärne hulk tootjaid, kes pakuvad loendamatul hulgal tehnilistest materjalidest valmistatud riideid, võib valimine esmapilgul tunduda võimatu ülesandena.

Käesolevas postituses jagame T-särgi valimiseks lihtsaid nippe ja räägime, kuidas Tiimiriided saab abiks olla, et pikalt pead ei tuleks murda. Hea särk kestab õigel hooldamisel ning on kandja rõõmuks temaga aastaid.

Materjalid ja hingavus

Peamine kriteerium särgi valimisel on materjal: hea särk peaks olema valmistatud hingavast kangast, mis aitab kiirelt kehaniiskuse eemale juhtida, et keha püsiks võimalikult kuivana. Sel põhjusel tuleks puuvillast või puuvilla ja polüesterkanga segust valmistatud riided kõrvale jätta ja mõelda täielikult tehnilisele materjalile.

Odavad – mõneeurosed – näiteks polüesterkangast reklaamtoorikud, millele logosid peale trükitakse, ei kesta kaua: tegemist on masstootmise ilminguga, mille tootmise tõenäoliselt ainsaks kriteeriumiks on madal hind, seevastu materjali kvaliteet on küsitav. Siingi tasuks lähtuda põhimõttest maksta riiete eest veidi, ent mitte märkimisväärselt, enam, saades vastu pikalt kestva kvaliteetse toote.

Tiimiriided pakub laia valikut ja piiranguteta disaini

Tiimiriided on pühendunud tehniliste riiete valmistamisele, pakkudes särkide valikus arvukalt mudeleid, mis on mõeldud aktiivsetele liikujatele ja vastavad eeltoodud kriteeriumitele: meie valikus on tehnilise kanga baastase All Active, ülikerge Light, venivat kiudu ehk elastaani sisaldav Light Elastic ning kahest eelpool nimetatud mudelist kombineeritud Performance. Kui siia lisada liibuvad rash guardid ja pallimängurõivad, ei pea keegi tühjade kätega lahkuma.

Kõik materjalid on Euroopas valmistatud – läbinud põhjalikud testid ning vastavad kvaliteedistandarditele. Kõiki mudeleid saab tellida lühikeste ja pikkade varrukatega naistele, meestele ja lastele. Lisaks on valikus klassikaline ümar- ning veidi avaram V-kaelus. Soovi korral võib lisatasuta tellimust erineva kraega särkidest kombineerida. Täiskasvanute särkide suurused on vahemikus XS-6XLi, lastele pakutav seeria jaguneb 98-164 pikkuse vahemikus kuueks suuruseks.

Kuidas teada, milline on õige mudel?

Särgi valimisel tuleks tähele panna, mida sellelt oodatakse. Sel põhjusel on oluline mõelda kasutamise iseloomule ja spordialadele, mida soovitakse harrastada, sest klassikalise jooksusärgi kasutusvaldkonnad on märksa laiemad, kui toote nimi seda ütleb: seda saab kasutada tööpostil, firmapäevadel, esindusüritustel – kõikmõeldavates kohtades, kus toimub liikumine ja etikett seda võimaldab.

Madalama intensiivsusega ja jahedamas kliimas liikumiseks on hea valik All Active seeria särgid, mis on teistest mudelitest küll veidi raskemad, ent samas piisavalt hingavad. Sellest mudelist on saanud paljude Eesti spordiklubide ja ettevõtete jaoks nii-öelda Best Buy, sest toode on väga vastupidav ja säilitab sublimeerimisel – menukas trükitehnoloogia, mis võimaldab teoks teha peaaegu kõik ideed – erksad värvid toote eluea jooksul.

Lisaks T-särkidele valmistab Tiimiriided populaarseid ja pilkupüüdvaid polosärke, mis sobivad suurepäraselt tiimi esindamiseks, seejuures tööpostilegi. Tiimiriided pakub ka Eesti suurimat valikut sinimustvalgeid riideid, muu hulgas on saadaval ägedad rahvuslikes värvides särgid.

Väga rohket higistamist tingivad kõrgema pulsisagedusega tegevused nagu näiteks jooksmine, rattasõit ning kuumades ja niisketes oludes viibimine, nõuavad veelgi kergemaid ja hingavamaid kangaid. Selleks pakub Tiimiriided Light seeria särke, mille kaal on üksnes 80 grammi riide ruutmeetri kohta. Sellisest riidest särgid on tänu oma õhulisele struktuurile suurepäraselt hingavad, sobides näiteks maratonijooksuks, siseruumides sportimiseks ja üldiselt neile, kes keskmisest enam higistavad.

Mudel Light Elastic on niisamuti väga kerge ja sisaldab võrreldes Light mudeliga venivkiudu elastaani. Seegi mudel sobib väga hästi intensiivsele liikujale ja eriti neile, kes viibivad niisketes ja kuumades oludes. Performance sarja särgid on valmistatud Light ja Light Elastic kangast: tegemist on tippmudeliga, mis rahuldab kõige nõudlikumate klientide – tipptasemel sportijate – vajadused.

Elastaani sisaldav rash guard on eriline mudel, mis sobib tänu liibuvale kangale jahedamatesse oludesse alussärgiks või kandmiseks pealiskihina. See mudel passib väga hästi kontaktspordialade, näiteks MMA ja poksi harrastajatele ning inimestele, kes soovivad riietega oma taljet rõhutada.

Tasemel särk saab olla stiilne ja näha hea välja

Hea spordisärk ei pea olema igav, niisamuti peaks nii-öelda oma mudel ja stiil tiimile alati kättesaadav olema. Möödas on ajad, mil tuli teha sundvalikuid – leppida kauplustes müüdavate mudelite ja numbrivalikuga –, sest sublimeerimise meetodil valmistatavad riided püüavad pilku ja annavad tiimile võimaluse teha enneolematult ägedaid rõivaid: selliseid, mis kannavad endas tiimi vaimu ja milliseid pole ühelgi teisel. Hea uudis on seegi, et kui tiim uueneb, saab täpselt sama kujundusega samu rõivaid mugavalt juurde tellida ega pea sõltuma kaubandusvõrgus saadaolevast.

Kui soovid oma tiimile enamat kui särgitoorikule trükitav logo, tasub Tiimiriiete poole pöörduda, sest meie riided on pilkupüüdvad, funktsionaalsed ja eristuvad.

Võta meiega ühendust siin.