Skip to content
  • English
  • Eesti

8 lihtsat nippi spordi- ja firmariiete hooldamiseks

Spordi- ja firmariiete nõuetekohane hooldamine on oluline rõivaste vastupidavuse, funktsionaalsuse ja mugavuse tagamiseks. Tehnilistest kangastest riiete hooldamine ei ole kindlasti teadus, ent nõuab tähelepanu ja teadlikkust: lihtsad tegevused ja nipid pikendavad märgavatavalt nende eluiga.

Juba riideid valides tasub ennast kurssi viia, milliste kangastega on tegemist ja kus need valmistatud on. Tiimiriided.ee müüb kõrgekvaliteedilist Euroopa päritolu kaupa: meie riided on testitud ja valitud oma ala parimate poolt, säilivad õigel hooldamisel kaua ja on nahasõbralikud. Viimast kinnitab südame märk hooldusetiketil.

Kliendid uurivad sageli sublimatsioonitrüki meetodil tehtava prindi kohta: kas värvid säilitavad sagedasel kasutamisel erksuse? Alati saame neile rõõmuga kinnitada, et sellisel meetodil tehtavad riided praktiliselt ei kulu normaalsel hooldamisel ja kirevad värvid ei tuhmu.

Jagame kaheksa lihtsat nippi, kuidas tagada tiimiriiete asjakohane hooldamine:

  1. Jälgi hooldusetiketti

Enne pesemist loe hoolega hooldusetiketti, et näha, mida soovitab tootja pesemise, kuivatamise ja triikimise kohta. Seal on kirjas maksimaalne veetemperatuur, milliseid pesuvahendeid tohib kasutada, kas riideid tohib trummelkuivatada jne. Tiimiriided.ee hooldusetiketiga saab tutvuda iga toote juures.

  1. Loputa riietest higi välja

Peale higistavat tegevust tasub riided kohe üle loputada, sest kehavedelikus sisalduvad soolad võivad kanga omadusi rikkuda ja tekitada ebameeldivat lõhna. Selleks ei pea riideid alati pesumasinasse panema ja piisab, kui need leige vee alt läbi lasta. Liiga sage masinpesu pole riietele hea, sest mehaaniline töötlemine võib omakorda kangaste struktuuri lõhkuda.

  1. Vali masinpesuks õrn programm

Kui pesumasina režiim võimaldab, kasuta õrna pesuprogrammi, sest see vähendab hõõrdumist, mis omakorda pikendab riiete eluiga. Reeglina on programmivalikus sünteetiliste kangaste või spordiriiete valik, mille kasutamisega säästad teadlikult riideid.

  1. Väldi kahjulikke pesuvahendeid

Hoidu pesuainetest, mis sisaldavad valgendeid või pleegitajaid, sest need võivad kahjustada tehnilisi kiude, mis aitavad tagada rõivaste hingavust ja niiskuse juhtimise võimet. Kasuta tehniliste spordi- ja vabaajariiete jaoks mõeldud neutraalseid pesuaineid.

  1. Ära kasuta pesupehmendajat

Sellised ained võivad kahjustada tehnilisest kangast riiete omadusi nagu hingavus ja niiskuse transportimise võime.

  1. Kasuta trummelkuivatust minimaalselt

Ehkki tiimiriided.ee rõivaid võib normaalsel temperatuuril trummelkuivatada, soovitame seda tegevust pigem vältida. Liiga sagedane trummelkuivatamine ei mõju hästi kangaste struktuurile.

  1. Eelista vastupidavaid rõivaid

Eelista rõivaid, mis on valmistatud tehnilistest ja vastupidavatest materjalidest. Tiimriided.ee valikus olevad rõivad ei ole keskpärased reklaamtooted, vaid saanud heakskiidu professionaalsetelt sportlastelt ja testijatelt. Meie riided on toodetud Euroopas Euroopa päritolu kangastest, need on vastupidavad ja säilitavad õigel hooldamisel kõrge funktsionaalsuse ja kauni välimuse.

  1. Kui triigid, siis madalal temperatuuril

Enamik spordirõivad ei vaja triikimist, nii ka tiimiriided.ee poolt müüdavad riided. Ehkki sage triikimine pole soovitatav, tohib meie riideid madalal kuumusel siiski triikida. Enne triikimist tutvu tähelepanelikult hooldusetiketiga.

Täiesti teistmoodi hooldusetikett kliendi logo ja muude tunnustega

Kui soovid enda brändi eritellimusel spordi- ja vabaajariideid veelgi erilisemaks muuta, saame Sulle sümboolse lisatasu eest valmistada omamärgitoote (inglise keeles private label). Sel moel saame isikupärastada kõiki meie tootevalikus olevaid rõivaid.

Sellistel riietel puuduvad tootja sildid ning rõivaste siseküljel on Sinu enda tiimi – näiteks ettevõtte või spordiklubi logoga – tootesilt, millel hooldusjuhised, materjali koostis, sugu ning suurus.